Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra “ALICI” olarak anılacaktır)

‘SATICI’ ; OTOYOLCU BİLİŞİM TEKNOLOJİ ARACILIK VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (sözleşmede bundan sonra “SATICI” olarak anılacaktır)

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu hizmeti veya ürünü onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

ALICI, satın aldığı hizmetin veya ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (Resmî Gazete 27.11.2014/29188) hükümleri ve yürürlükteki diğer yasalara tabidir.Satın alınan hizmet veya ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan hizmet veya ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun olmak zorundadır.

Satışın gerçekleşmesinin imkânsız olduğu hallerde, SATICI durumun tespitini takiben 5 işgünü içinde ALICIYI bilgilendirmek, 14 işgünü içinde de toplam bedeli ALICI’ya iade etmek zorundadır.

SATICI’nın hizmeti veya ürünü teslim etme yükümlülüğü, ALICI’nın hizmet veya ürün bedelini ödememesi ya da banka aracılığıyla ödemeyi iptal etmesi durumunda ortadan kalkar.

hizmet veya Ürün teslim edildikten sonra, ALICI’nın yetkisi olmadığı halde kredi kartıyla haksız kullanım yaptığının tespit edildiği hallerde, ürün bedeli ilgili banka/finans kuruluşu tarafından SATICI’ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu hizmet veya ürünü 5 işgünü içinde kargo bedeli SATICI’ya ait olacak şekilde iade etmek zorundadır.

SATICI mücbir sebeplerle hizmeti veya ürünü süresinde teslim edemediği durumlarda ALICI’yı bilgilendirir. ALICI, siparişin iptalini, hizmetin veya ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Sipariş iptal edilirse; kredi kartı aracılığıyla yapılan ödeme 14 işgünü içinde bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına aktarımı SATICI’nın sorumluluğunda değildir.

ALICI, Ödemenin iptalini gerçekleştirdiği zaman, tüm tutar kullanıcının kartına tekrar aktarılacaktır. Ancak iptal işlemi, ödeme ile aynı gün içerisinde yapılmalı ve hiç ilan yayınlamamış olmalıdır.SATICI İLETİŞİM BİLGİLERİ

ŞİRKET

ADI/UNVANI: OTOYOLCU BİLİŞİM TEKNOLOJİ ARACILIK VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ADRES: Çiğdede mahallesi mehmet aslan caddesi no 139 samandağ/hatay

EPOSTA: info@otoyolcu.com

TEL: 0534 237 1495YÜRÜRLÜK

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.
Ödeme seçenekleri