Teslimat ve İade

İptal işlemi nedir?


otoyolcu üzerinden tahsil edilen bir ödeme, banka kuralları gereği aynı gün içinde (gün sonu yapılmadan) iptal (cancel) edilebilir. İptal işleminin iadeden farkı, ödeme ile aynı gün yapılabilmesi ve kart ekstresine girdi/çıktı olarak yansımamasıdır.


İptal veya iade işlemini nasıl yapacağım?


otoyolcu Kontrol Paneli’nde tüm işlemlerinizi listeleyebilirsiniz.
İade veya iptal etmek istediğiniz işlemi, listeden bulduktan sonra ödemeyi iptal etmek için ekranın en sağında yer alan "İptal Et" butonuna tıklamanız yeterlidir. Ödemenin iptalini gerçekleştirdiğiniz zaman, tüm tutar kullanıcının kartına tekrar aktarılacaktır. Ancak iptal işlemi, ödeme ile aynı gün içerisinde yapılmalı ve hiç ilan yayınlamamış olmalıdır. Aksi takdirde "İptal Et" butonu gözükmeyecektir.


İade talepleri için ekstra bir ücret ödeyecek miyiz?


İşlem gerçekleştikten sonra yapılan iadeler iptal olarak kabul ediliyor. İade ne zaman gerçekleşirse gerçekleşsin, herhangi bir ücret kesintisi söz konusu değildir.


İadeler kartıma ne kadar sürede geçecek?


İade işlemleri online olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle "Ödemeyi İade Et" butonuna tıkladığınızda, ödeme otomatik olarak iade edilecektir. İade işlemleri, kredi kartları ile yapılan ödemelerde 1-3 iş günü içerisinde, debit (bankamatik) kartlar ile yapılan ödemelerde ise 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır.
Ödeme seçenekleri